Repliky aut jsou žhavé téma. Někomu se imitace známých a drahých vozů líbí, někdo je však odsuzuje. Za půl milionu se dá koupit replika Porsche 356 Speedster, což je pro obyčejného smrtelníka lepší, než prodávat orgány a shánět po všech čertech zhruba 8 000 000 na originál. Nedávno jsme vám dokonce psali, jak kalifornská firma staví z obyčejné 911 z roku 1973 vzácný model 2.7 RS, který se pak prodává za zlomek ceny originálu. Čas nám tedy ukázal, že replika se dá udělat i slušně a s respektem k originálu. A pak jsou tady věci, jako tahle…

„Lamborghini Aventador“ replika z Alabamy. Svůj základ našlo v Pontiacu GTO z roku 2004, to je první ročník čtvrté generace po třicetileté přestávce v produkci GTO… A tohle mu někdo udělá. GTO darovalo vše, co mohlo, jiná je tak jen karosérie a interiér. Pod kapotou je stejná V8 LS1 5.7 litru, která se tehdy dávala i do Corvetty. To znamená 300 kobyl, čtyřstupňový automat a všechen výkon na zadní nápravě. Z 0 na 100 do GTO trvá 5.8 sekundy. Do opravdu není do tří vteřin.

[article id=4708]

V ceně je ale i cedule, která uvádí specifikace originálu. Někdo s tím měl opravdu hromadu práce. Dokonce je v interiéru ono magické Start tlačítko, kterým se u originálu spouští maximální extáze. Nevíme proč, ale stalo se to. Kdybyste někdo chtěl, stojí 30 000 dolarů (600 000 korun).


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *