Pokud jste Američan, máte doma s největší pravděpodobností pick-up. Tady se ale Američané většinou dělí na dva tábory. Ten první, by se do krve pral za nejprodávanější vůz na světě, Ford F-150. Ten druhý se ale popadá smíchy za břicho, a ujede s vaší holkou v Chevroletu. Bruce Willis je ten druhý typ.

Chevrolet pick-up, konkrétně model 3100 z roku 1954, parkoval Willisovi v garáží dvacet let. Nechal si jej zrenovovat a naspecifikovat podle sebe na začátku devadesátých let. To, co jezdilo většinu svého života po poli, je teď téměř hot-rod. Tyto přestavby jsou v Americe velmi oblíbené, pamatujete si ještě na služebák Sylvestera Stalloneho ve filmu Expendables?

Pod kapotou je milovníkům amerik dobře známá „třistapadesátka“. To znamená osmiválcový small block o objemu 5,7 litru. Renovace se samozřejmě týkala i jeho, na motoru jsou vidět hodiny a hodiny práce. Přidanou hodnotu zde dělá karburátor Holley, dvojice výfuků, nebo čtyřstupňová manuální převodovka. Kožený čalouněný interiér je také přepracovaný, a to i s některými výdobytky moderní doby, jako elektricky nastavitelná sedadla a klimatizace.

Chevrolet se bude prodávat na aukci Barrett-Jackson Scottsdale, která proběhne 12. až 20. ledna. Jméno Bruce Willise však v technickém průkazu není poslední. Bruce jej v roce 2014 prodal kamarádovi do Kalifornie, a ten zase nějakému Kanaďanovi.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *