Wendy definovala pět zásad, které musí kandidát na ocenění splnit. V 99 % procentech in memoriam… Které to jsou? Neschopnost reprodukce – nominovaný musí zahynout nebo se sterilizovat. Jeho hloupost musí být jedinečná, musí být schopen jasného úsudku, musí jít o výjimečné selhání soudnosti a událost musí být ověřená. Tady je vymazlená pětka související s auty jen a jen pro vás:

V roce 2012 se po vydatných deštích rozvodnila řeka v Johannesburgu a začala zaplavovat silniční most. Policie auta od mostu odvracela, ale Barbaru ve skvělém BMW X3 s pohonem xDrive neukecala. Tvrdila, že auto to zvládne, vždyť i prodejce říkal, že projede všechno. X Drive ve vlnách nezabírá, auto zmizelo v rozvodněné řece. Našli ji za pár hodin utopenou v rozmláceném autě, dva kilometry od mostu.

V roce 2004 se dva Tchajwanští studenti hezky namazali a pohádali o jednu holku. Rozhodli se spor vyřešit civilizovaně – soubojem na skútrech. Rozjeli se proti sobě a vítězem měl být ten, který neuhne. Šlo asi o velkou lásku, protože ani jeden neuhnul a oba předpokládali že to udělá ten druhý. Srazili se čelně v rychlosti 80 km/h. Holka při vyšetřování řekla, že se jí nelíbil ani jeden.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejen v Minnesotě jsou populární závody vykuchaných aut na malých okruzích, při kterých jde o to je úplně rozflákat. V roce 2003 se pravidelný účastník závodů pan Scott rozhodl, že si před další jízdou opraví něco na podvozku svého auta. Auto zahákl o přední nárazník a zvedl si ho lžícovým nakladačem. Jakou váhu udrží omlácený nárazník? Pan Scott to už ví, ale asi nepoví.

Sedm sjetých vysokoškoláků z Wisconsinu sedlo v roce 2006 do dodávky a začalo krást všechny značky „STOP“ u křižovatek. Povedlo se, když se vraceli zpátky na mejdan, na první křižovatce je sestřelil náklaďák. Neviděl stopku. Policista, který dorazil na místo nehody vypovídal, že nic takového ještě neviděl – těla obětí semletá s více než třiceti značkami přikazujícími zastavení.

V roce 2002 v Kansasu se vzornému řidiči Tomovi na dálnici porouchalo auto. Zastavil u krajnice, vyndal všechna výstražná znamení, otevřel kapotu a pokusil se auto opravit. Bohužel mu to nešlo a tak, aby byl v bezpečí, přelezl svodidla a z mobilu volal pomoc. Při jednom uchu držel mobilní telefon, na druhé tlačil dlaň, aby ho nerušil hluk. Dosvědčil to i strojvůdce lokomotivy.

Darwinova cena vychází z principu jeho teorie přirozeného výběru. Lidská blbost, je dána geneticky a smrt nositele tohoto genu tak nenaruší další lidskou evoluci. Čili jste právě četli samé pozitivní zprávy, aby bylo jasno. Kolik adeptů na tuto cenu jste potkali u nás na silnici? Nebo vám už někdy ocenění uklouzlo jen o fous?

Zdroj ilustračních foto: mycustomer.com,  stern.de, gulfinsider.com, grindTV.com, straitstimes.com, liveabout.com, dailymail.com, sparrho.com


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *