Automobilka nyní slavnostně přešla k další fázi plánu výroby nových modelů Aston Martin ve zbrusu nové fabrice. Tou se stane stará letecká základna v anglickém Walesu. resp. 3 její hangáry. Ty se v nejbližší budnoucnosti promění v megatovárny produkující 7000 kusů luxusních automobilů ročně.

[box]“Je to další krok v naší cestě k Walesu, která se teď konečně začíná nějak formovat.“ – Aston Martin CEO Andy Palmer[/box]

Tato záležitost bude stát automobilku 280 000 000 dolarů (téměř 6,5 miliardy korun). Továrna na sny zaměstná na 750 pracovníků. V Astonu předběžně zaměstnali 40 zaměstnanců, kteří se průběžně zacvičují v současné továrně v anglickém Warwickshiru.

Crossover od prémiové automobilky dorazí během roku 2019. Následovat ho budou dva blíže zatím nespecifikované modely. Prý by mělo jít o nóbl crossover a opulentní sedan. To se ale dozvíme až během let 2020 a 2021.

[banner group=‘article-banner’]

Dle slov prezidenta automobilky představuje prostředí letištního hangáru ideální příležitost jak začít vyrábět nové modely a nezasahovat přitom do současné výroby. Původní výrobna se bude dále soustředit na sportovní vozy jako jsou Aston Martin DB11 nebo chystaný nástupce Vantage.

foto: Aston Martin

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *