1. série mnichovské dokonalosti se nám představila v roce 1977 jako vrcholný model automobilky. Do té doby znali lidé BMW spíše díky kupátkům a sportovním sedanům. Tato série vznikla jako technická výstavka automobilky. A taky aby se pletli Mercedesu do řemesla. Série 7 je vždy výkladní skříní luxusu, přepychu a bravurního strojírenství.

Letos je to přesně 40 let od představení prvního modelu a v BMW se to rozhodli oslavit speciální edicí vycházející se současné šesté generace s názvem „40 Jahre“ (tušíte správně, znamená to německy 40 let). Vyrobeno bude pouze 200 kusů a při výrobě se přísně dohlíží na použití těch nejlepších a nejkvalitnějších materiálů.

Na výběr bude ze dvou barev. Matná stříbrná Frozen Silver a již tradiční modrá s názvem Petrol Mica. Součástí bude i sportovní paket M a 22palcová hliníková kola. Posledním detailem na exteriéru je malý odznáček na b-sloupku odkazující na speciální edici vozu.

V interiéru nás čeká jemná kůže BMW Individual Merino v barevné kombinaci bílá Smoke White/hnědá Cohiba nebo bílá Smoke White/černá s ručně tkaným lemováním v bílé barvě Smoke White. Obložení interiéru jsou podle zvoleného čalounění nabízena buď v leskle černé barvě, nebo leštěném provedení eukalyptového dřeva s rovnými vlákny v hnědé barvě Smoke Brown. Obě varianty doplňuje opět výrobní pečeť.

Výroční edice bude v nabídce od října 2017 se standardním nebo prodlouženým rozvorem, a vybrat si budete moct jakýkoli motor, který BMW do sedmičky nabízí.

foto: BMW

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *