Zatímco jsem podrobně zkoumal detaily nové řady 8, která vypadá naprosto úchvatně, australští novináři vyzpovídali Klause Fröhlicha, z vývoje BMW. Zajímalo je, zdali se německá značka chystá opět rozproudit vody superaut. „Pro mě je to těžká otázka, protože jsem petrolhead. Osobně, určitě bych jednou chtěl postavit superauto. Dívám se na to pozitivně a velmi se těším, nevzdávám to.“

Samozřejmě, že nejde o žádné oficiální představení a na nějaké oficiální ustanovení si budeme muset nějakou chvíli ještě počkat, ale je fajn vědět, že jsou i pro tyto věci v BMW dveře otevřené. Na začátku roku to naznačil i Jozef Kabaň, který přešel k BMW Design z Wolksvagen Group. Podle něj by bylo superauto dobrý nápad.

„Mám k dispozici skvělé karbonové šasi určené pro portfolio sportovních aut. Stojí na něm i model i8. Rád bych postavil něco takového, co se bude řadit do kategorie „600 koní“, ale přitom to nebude vážit přes dvě tuny“ – pokračoval Fröhlich.

„Trh s těmito vozy je velmi malý, ale vždy je co probírat. Ano postavit superauto je mé osobní přání, ale nejdřív musím přesvědčit finančního ředitele.“

Je dost možné, že vývoj možného superauta se bude odvíjet od prodejů nové řady 8. Přeci jen, když to půjde u velkého luxusního kupé za několik miliónů, půjde i o auta, které je i o krok dále.

Vladimír Kadera

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *