BMW M850i se nám oficiálně odhalilo ke konci roku 2018 a poprvé jsme se ním naživo setkali na autosalonu v Paříži. Věřte nám, že na vlastní oči působí ještě lépe a vyzařuje přirozený respekt. Takhle má vypadat pořádné auto! Samozřejmě tomu odpovídá i cenovka, BMW M850i xDrive Coupé koupíte s osmistupňovou automatickou převodovkou od 3 357 900 Kč.

A to už je pořádná palba, přidáte milion a kousek a máte už zbrusu nový supersport Audi R8. Bavorák se ale nenechá zahanbit a přináší i odpovídající hodnoty pod kapotou. Vidlicový osmiválec o obsahu 4,4 litru nabídne úctyhodný výkon 390 kW (530 k) a točivý moment 750 Nm. Takže samozřejmě hodně rychle akceleruje.

Automobilky ale o takových údajích rády přehánějí. Oficiální hodnota zrychlení je udávána 3,7 sekundy. Youtube kanál AutoTop NL nahrál video, kde tohoto bavoráka pořádně prožene. Podle naměřených hodnot se ale na měřenou hodnotu dostane ještě dříve, a to za 3,66 sekundy, což je rychleji než u nového Porsche 911. Dál pokračuje na dvoustovku, které dosáhne za 12,36 vteřin.

[article id=7755]

Ostatně podívejte se sami dole na videu. V BMW dokonce tvrdí, že pracují ještě na silnější verzi tohoto auta, podrobnější informace ale zatím nevíme. Víme ale, že se technici v BMW chystají splnit si svůj sen a postaví opravdový supersport. Bude využívat tu nejlepší mnichovskou techniku a půjde proti těm největším hráčům. Snad se bude jmenovat M1 a bude alespoň z poloviny tak cool.

Vladimír Kadera

Kategorie: Video

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *