Minule jsme si ukázali souboj generací v podobě sprintu mezi dvěma Challengery, které věkově dělilo téměř půl století. Dnes jsme vsadili na hrdiny našeho dětství – tedy pokud patříte, stejně jako my, ke generaci Y. V dnešním sprintu je na jedné straně Audi RS4, generace B5, a BMW M3 CSL.

[article id=7703]

Pod šedivou kapotou BMW M3 CSL se nachází snad nejlepší ukázka německého inženýrství v podobě šestiválcové atmosférické pily o objemu 3.2 litru s výkonem 365 koňských sil. Motor je spárovaný s převodovkou SMG a všechen výkon jde samozřejmě pouze na zadní nápravu.

Audi má pod kapotou dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 2.7 litru, který posílá 381 koní na všechna čtyři kola skrze šestistupňovou manuální převodovku. Audi má sice o šestnáct koní víc, než BMW, je ale zase o něco těžší, konkrétně o dvě stě kilo.

Video umístil na Youtube kanál CarWow. Sprint vyhrálo s přehledem BMW, navíc za neskutečného zvukového doprovodu. Zrychlení bez pevného startu však už tak jednoznačné nebylo. Přeci jen, kdy se dá biturbo v Audi do pohybu, je to pěkný fičák.

A jo, my víme, že v Most Wanted bylo GTR

Kategorie: Nezařazené

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *