Všichni asi znáte jméno Andy Warhol a pokud ne, znáte alespoň jeho slavné obrazy. Jeden z hlavních představitelů moderního Pop Art umění se stal ikonou. Devin Miles je ze stejného těsta. Je považován za držitele tradice moderního Pop Artu a kromě několika bizarností se zaměřuje i na oblast automotive. A proto ho tu máme.

V současnosti nejžádanější německý Pop Art umělec se narodil v Duisburgu roku 1961. Svou kariéru začal nejprve jako grafický designér. V roce 2001 se rozhodl zúročit své nabrané zkušenosti a začal se věnovat sítotisku. Na první pohled vám jeho díla mohou možná připadat, jako vytvořené ve Photoshopu jakýmsi designérem, co to v hlavě nemá v pořádku. Věřte ale, že sběratelé a znalci umění jsou z jeho děl nadšeni. Jeho díla jsou v aukčních síních horké zboží a příhozy lítají jako při mexické vlně fotbalového zápasu.

Na Devinovi je totiž nejzajímavější jeho osobitý styl a fakt, že nekreslí na plátno, ale na kartáčovaný hliník. Kombinace malování a airbrush techniky vytváří tyto zajímavé koláže. Ve svých obrazech znázorňuje hlavně počátek epochy, kdy byl svět ještě v pořádku. To znamená, že petrolheadovo srdce zaplesá. Kromě jmen jako Marylin Monroe, Brigitte Bardot jsou to totiž i osobnosti, jako Steve McQueen nebo James Dean. Jo, chcete mít doma svatého McQueena namalovaného na hliník.

Dílo Devina Milese tak perfektně sedí do naší série automobilový umělci. Všelijaké Porsche, kulturní ikony, které zbožňujeme a exkluzivní zpracování. Díky


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *