Sportage začal svou pouť v roce 1993, a za svou pětadvacet let dlouhou cestu si prošel čtyřmi generacemi. Ta poslední, z roku 2017, je vůbec nejúspěšnější. V roce 2017 se každý měsíc prodalo 38 000 kusů. Největší zlom přišel právě v období 2016-2017, kdy Sportage v prodejích předčil zatím nejprodávanější model Rio.

Za Sportage určitě mluví cena. U nás startuje Rio s cenovkou pod půl milionu korun. Vzhledem k popularitě segmentu SUV jsou tak vysoké prodeje pochopitelné. Vybavíte si snad nějaké nové SUV s takovou cenovkou?

Model se světu představil v roce 1991 na Tokyo Motor Show. Do prodeje šel v roce 1993, a stál tak pří základech moderního SUV, které je kompaktní, praktické, a použitelné za každé situace. Z první generace se stal prodejní hit. V číslech je to přes 500 000 prodaných kusů. Druhá generace se pak po sedmi letech produkce zastavila na čísle 1,223,776. Třetí generace pak překvapila pokořením mety jednoho milionu za pouhé čtyři roky.

Metu pěti milionů pak dotáhla současná generace. Čtvrtá generaci Kia Sportage je moderní SUV se vším všudy. Model však neslavil jen prodejní úspěchy. Za dobu svého působení posbíral i několik designových ocenění, jako jsou iF design, a Red Dot. Kromě designu zákazníci slyšeli i na vynikající výsledky crash testů.

Vlastníte, nebo jste vlastnili Kiu Sportage?

[article id=2635]

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *