Pěkně to demonstruje patálie slečny Jill Suckero z Brainwash Hills v USA. Spolu se svým přítelem, špičkovým programátorem si koupili Tesla Model S.  Inovativní automobil je nadchnul, přítel programátor ho ještě dovybavil systémem vnitřních kamer. Oba rádi a skoro nepřetržitě sdíleli fotografie z auta, ať se všichni těší s nimi, případně ať je z toho klepne. Všechno bylo fajn, až na to, že Jill se v autě pozapomněla s někým jiným a všechno sdílela hezky dál.

Následoval rychlý rozchod. Jill si auto ale zamilovala a svému expříteli vyplatila jeho polovinu a bezhlučnou jízdou vyrazila za novým přítelem. Už nic nesdílela.

Zhrzený ex přítel se ale dokázal hacknout do navigace v automobilu a začal v něm sofistikovaně řádit a prudit. Do navigace města přidal hlášky, které se vázaly k jeho vztahu s Jill, kromě toho k ní automobil promlouval vždy po 22. hodině. Jill byla na pokraji šílenství: „Jedete a najednou to řekne: Tady v parku to bylo poprvé, pamatuješ? Po desáté večer, pokud je auto v provozu, mi to zas řekne: Doufám, že neuděláte fleky na sedadlech… „!

[article id=4365]

Nového přítele milovnice elektromobilů ukecané auto tak rozladilo, že se s Jill rozešel. Výrobce průniky do systému odstraňoval, zhrzený ex byl ale vynalézavější a rychlejší. O všem nakonec rozhodl soud, který činy programátora vyhodnotil jako stalking a odsoudil ho ke 250 hodinám veřejně prospěšných prací.  Soudce ho pomstychtivě poslal do komunitního centra, kde vede kurzy obrany proti hackování počítačů.

Jill Suckero je momentálně bez přítele a na svých statusech uvádí, že hledá někoho z netechnické oblasti. Zatím si musí vystačit s modelem Tesla Model S sama. Nebo ji někdo další hackne?


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *