Mám milion. Co teď? Honem do autosalonu!

Ostrý hatchback

Chtěl jsem se rozepsat o Golfu GTI, ale pak mi padla na mysl Hyundai i30N. Ale to už si můžu rovnou koupit Megane R.S., ne? Hot-hatchů, které koupíte do milionu korun je u nás opravdu hromada. Kromě výše zmíněných lze koupit drsnou taky Leona, Peugeot 208 GTi a Honda Civic Type-R se taky vejde do milionu. Tady teda záleží na tom, co preferujete a která značka je vašemu srdci blíže. Každý z nich je přeci jen malinko jiný a proto to chce prozkoumat. Třeba Golfa GTI Performance koupíte už za 764 900 kč.

Subaru BRZ/Toyota GT86

Jasně. Co taky jinýho, že jo. Zadokolka, dvě stě koní, manuál. Léty osvědčený recept na štěstí vychoval nejednoho řidiče a Subaru to s výrobou tohoto vozu trefilo do černého. Pod kapotou je atmosférický dvoulitr, co dává dvě stě koní. Po rovince moc neupaluje ale to nikoho nezajímá. Hodnota a kouzlo BRZ a jeho dvojčete je v něčem jiném. Je to o čisté radosti z řízení. Nové BRZ stojí lehce nad osm set tisíc a GT86 stejně tak.

Nissan 370 Z

Nejnovější pokračovatel rodiny Z má přesně ty parametry, které má sportovní vůz mít. Čtyřicet let pilování sportovního Nissanu vyústilo v auto s motorem 3,7 litru s výkonem 328 koní. Stejný recept jako u příkladu výše v podání nízkého těžiště a vyladěná ovladatelnost zde očividně funguje. Jeho cena je lehce nad devět set tisíc. Jo a těsně pod milion se teď u nás prodává i sportovnější verze NISMO!

[article id=4725]

Mazda MX-5

Základní dvoumístný roadster s karoserií SKYACTIV a motorem 1.6 vyjde na 629 900 kč. Za tu cenu dostanete stovku za 8,3 vteřiny a maximálku dvě stě čtyři. O Mazdě MX-5 nemusím nic jiného psát. Vlastně stačil ten název, ale nějaký písmenka to sem chtělo. Její první generaci jsme zkusili na vlastní zadek.

Čestná zmínka

Základní cena nového Mustangu je už lehce přes rozpočet (1 134 990 kč v základu). Nový Lotus také a Porsche 718 už je půl druhého milionu. Pokud berete Octavii RS jako sportovní auto tak se taky v pohodě vejdete (781 900 kč za RS 245). Jako nové auto do milionu se sportovním charakterem se v Čechách dá koupit ledasco. Hlavně ta armáda hatchbacků!

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *