A pokud by myslíte, že to bude větší a nadupanější R8, (třeba R10?) tak jste na omylu. Žijeme totiž ve světě, který má rád velká a pompézní oznámení a tak se i tento počin uchyluje k elektrifikaci. Jejich nejnovější koncept se jmenuje PB 18 e-tron a světu se představí na letošní akci v Pebble Beach, konkrétně 24. srpna. Den na to se představí i na okruhu Laguna Seca.

Design má na starosti studio Malibu Design Loft a mělo by jít o produkční verzi vozu e-tron Vision Gran Turismo. Odněkud se dokonce objevují zprávy, že tento vůz nahradí vlajkovou stíhačku R8 V10 Plus. Svou specifikací bude dost možná podobný stuttgartskému Porsche Taycan, protože první plně elektrické Porsche bude potřebovat někoho k porovnání.

Jedna z cest jakou se v budoucnosti vydat, elektřina, je tak stále oblíbenější alternativou ke spalovacím motorům. PB 18 je elektrická studie a předzvěst nového elektrického supersportu. Jeho úkolem na Pebble Beach je uhranout všechny finančníky s miliardovým kontem a starými bugattkami v garáži i podnikatele se sbírkou LaFerrari. No, nebude to mít lehké.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *