Aston Martin Valkyrie, vůz, který si to co nevidět rozdá s AMG Project One a McLarenem Speedtail, vzniká ve spolupráci se závodním týmem Red Bull Racing, který vozu propůjčuje veškeré své znalosti.

Na jednom z obrázků můžeme nahlédnout i do interiéru, který je na první pohled inspirovaným kokpitem ze závodního monopostu Formule 1. Řidič je doslova obklopen karbonem a pozornost na sebe strhává nádherný volant s digitálním přístrojovým štítem.

Pod kapotou bude dřímat nejsilnější atmosféricky plněný motor, který si kdy našel cestu do auta, určeného na silnice. Dvanáct válců o obsahu 6.5 litru z dílny Cosworth dává mohutných 1130 koní. Na jeho dokonalém zvuku se podíleli i piloti Formule 1, Daniel Ricciardo a Max Verstappen.

Valkyrie je nyní v poslední fázi vývoje. Podle Christiana Hornera, ředitele automobilky Aston Martin, proběhne první testování již na konci tohoto roku, nejpozději však na začátku příštího. Nejtěžší zkouškou prochází firma Ricardo, která pro vůz navrhuje převodovku, která zvládne takto masivní výkon přenést na zadní kola.

Původní plán bylo udržet váhu na hodnotě pouze jedné tuny. Bohužel, bude muset valkýra trochu přibrat, přeci jen jde o motor V12 a několik elektromotorů. Cena je stanovena na 3 200 000 dolarů (přes 72 000 000,- kč), a vznikne pouze 150 kusů.

Vladimír Kadera


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *