Fiat Barchetta

Řekněme, že z nějakého důvodu potřebujete italský kabriolet. Máte hned několik možností. Půjčte si od tety Punto Cabriolet, kupte si Alfu Romeo Spider, nebo jděte do Fiatu Barchetta (čti Barketa a zvýrazni k). Milovaný a nenáviděný roadster stojí na podvozku z prvního Punta a to, jak vypadá, má na svědomí studio Bertone. Hlavní parketou Barchetty jsou jízdní vlastnosti. 131 koní na tunu a kousek vážící autíčko je naprosto v pořádku poměr. Pozor si dejte na únik oleje z motoru a převodovky.

Dá se koupit za: 80 000

BMW Z3

Tady se možná budete muset trochu snažit, nebo pečlivě smlouvat, abyste se dostal na rozumnou částku, pane Bonde. Motory jsou z trojkových bavoráků a v kombinaci s většinou manuální převodovkou vám vykouzlí sto čtyřicet koní. Má pořádnou dávku stylu a navíc je to jediné auto v našem seznamu, které pilotoval James Bond. A to mluví samo za sebe, ne?

Dá se koupit za: 120 000

Mercedes-Benz SLK

Malý, elegantní a pohledný roadster, na kterého čekali mladíci s tučným kontem i dva roky! Dnes se dá koupit do sta tisíc v pohodě a to většinou s dvoulitrem. Drobné investice vás samozřejmě čekají a spíše doporučuji zvětšit si rozpočet na těch 150 000, kde se dá sehnat i 230 Kompresor. Sto devadesát tři koní nadělá víc parády. O agilitu se u žádného motoru bát nemusíte, jako většině vozů z výběru hraje i tady ve prospěch zábavy nízká váha. Ostatně, koukněte se, jak se ten chlap směje.

Dá se koupit za: 100 000

MG F

Náhon na zadek, motor za zády, rozložení váhy padesát na padesát, a zhruba tisíc kilo britské elegance. V naší zemi celkem dost přehlížený aristokrat si rozhodně zaslouží pozornost. Kopa stylu a motor z Lotusu Elise, který při drtivé jízdě prohřívá záda. To chceš! Moc kousků tu není a uložení motoru způsobuje problémy při servisu, ale to nemůže nikoho odradit. Za málo peněz hodně muziky? To rozhodně ano!

Dá se koupit za: 60 000

Alfa Romeo Spider

Charakterem se může v klidu rovnat MG, ale atraktivitou jde ještě o kousek dále. Do rozpočtu, ve kterém se tady tak nějak pohybujeme se v pohodě vejdete, ale nejhorší bude najít Spider v dobrém stavu. U každého ojetého auta platí, že záleží na tom, jak se předchozí majitel staral. U Alfy to platí trojnásob. Pokud byl předchozí majitel čuňák, nezachrání vás ani sto litrů Selenie. Když se ale zadaří, máte o perspektivního youngtimera postaráno. A ten Twin Spark se sto padesáti koňmi?

Dá se koupit za: 100 000

Čestná zmínka

Peugeot 206 CC, BMW e36, Audi TT

Vladimír Kadera

 

 


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *